Mezi nejčastější dotazy potenciálních dárkyň vajíček na naší klinice patří: opravdu můžu darovat vajíčko jiné ženě, i když je mi přes 30 let? A nevadí, že mám zavedené nitroděložní tělísko? Spoustu dalších dotazů si navíc řada žen sama negativně zodpoví a pak se o zařazení mezi dárkyně vajíček ani nepokusí. Přitom ani jeden z uvedených důvodů není překážkou pro darování vajíček pro IVF.

  • Nedocenitelná pomoc jiné ženě
  • Bezbolestná hormonální stimulace
  • Délka celého procesu max. v řádech týdnů
  • Finanční kompenzace za náklady spojené s darováním

Dárkyní vajíček se můžete stát, i když už máte děti

Darování vajíček pro IVF je nedocenitelnou pomocí stovkám párů, které i přes veškerou snahu nemohou přirozenou cestou počít vlastní dítě. Darování vajíček je navíc velmi úspěšnou pomocí k otěhotnění, která s sebou nese minimální rizika a vysokou míru úspěšnosti. Díky tomu je velmi oblíbenou metodou nejen v Česku, například na našich klinikách v Praze, Karlových Varech a Znojmě, ale i v zahraničí. Pořád ještě přemýšlíte, proč darovat vajíčka? Nebo si lámete hlavu, jestli právě vy jste tou pravou dárkyní?

Možná to jste právě vy, kdo pomůže dalšímu páru začít nový život s vytouženým přírůstkem. Ženy pro dárcovství pro IVF pečlivě vybíráme tak, aby splňovaly nejen veškeré povinné požadavky, ale aby také maximálně vyhovovaly požadavkům léčeného páru. Jen tak můžeme dosáhnout co nejvyšší úspěšnosti léčby s darovanými vajíčky. Darování vajíček je anonymní a dárkyně nikdy neví, pro koho daruje.

Naše dárkyně jsou studentky i maminky na MD

Žena, která se chce stát dárkyní vajíček, musí splňovat tyto požadavky:

  • ukončené alespoň SŠ vzdělání
  • BMI v normě
  • dobrý fyzický i psychický stav bez trvalého užívání léků
  • rodinná anamnéza bez genetické či psychiatrické zátěže
  • negativní testy na pohlavně přenosné choroby (HIV 1, HIV 2, žloutenka B a C, syfilis)
  • negativní testy na genetická onemocnění

Dále nesmějí vhodné potenciální dárkyně užívat pravidelně návykové a omamné látky a nesmí mít diagnostikovanou neplodnost. Překážkou není hormonální antikoncepce (odběr oocytů lze plánovat už měsíc po jejím vysazení) a co se týče věku, mezi dárkyně zařazujeme ženy ve věku do 34 let (34 let +364 dnů). Darování vajíček lze navíc postoupit i opakovaně.

V České republice je možné léčbu darovanými zárodečnými buňkami realizovat podle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/23/ES, a podle zákona č. 296/2008 Sb. a Vyhlášky č. 422/2008. Darování je anonymní, naše klinika Ferticare je však povinna uchovávat zdravotní dokumentaci dárců a dárkyní po dobu třiceti let a podléhá pravidelným kontrolám ze státních úřadů, jako jsou SÚKL a také kontrolami jakosti dle ISO.

Chcete se i vy zařadit mezi stovky dárkyň, které pomohly jiným párům mít vlastní dítě? Napište nám pomocí formuláře níže nebo zavolejte a udělejte tak první krok k pomoci druhým ještě dnes!